سرامیک چیست؟

چینی و سرامیک انتخاب‌های محبوب کاشی‌کاری برای میز، دیوارها، پشت‌پاشی‌ها، کف‌پوش و موارد دیگر هستند که هر کدام از مواد دارای مجموعه‌ای از مزایای منحصر به فرد خود هستند. سرامیک یک ماده بر پایه خاک رس است که در کوره پخته می شود. سرامیک یک ماده استاندارد کفپوش کاشی برای صاحبان خانه است زیرا یک گزینه مقرون به صرفه است که می توانید آن را با رنگ ها، طرح ها و الگوهای مختلف شخصی سازی کنید. نمایشگاه ها اغلب دارای انواع مختلفی از کاشی ها هستند تا به دکوراتورهای خانه گزینه های منحصر به فردی برای دیوارها و کفپوش ها را انتخاب کنند.

قیمت و خرید سرامیک ایفاسرام مدل گریفین - هوم استایل

پرسلن چیست؟
چینی از خاک رس ساخته شده و در کوره پخته می شود. در مقایسه با سرامیک، پرسلن در دمای بالاتری گرم می شود و مدت زمان بیشتری پخته می شود و کیفیت آن را افزایش می دهد. انجمن آمریکایی آزمایش و مواد (ASTM) عناصری را تعیین می کند که تعیین می کنند آیا مواد چینی هستند یا نه، که اغلب به چگالی خاک رس و نرخ جذب آب بستگی دارد.

کاشی و سرامیک در مقابل کاشی چینی: تفاوت چیست؟
کاشی‌های چینی و سرامیکی برای نمای حیاط با سرامیک از خاک رس ساخته می‌شوند، اما پرسلان طولانی‌تر و در دماهای گرم‌تر پخته می‌شود. فرآیند پخت بر بسیاری از کیفیت‌های کاشی از جمله طول عمر، قیمت و موارد دیگر تأثیر می‌گذارد:

1. دوام: از آنجایی که برای مدت طولانی تری پخته می شود، چینی عمر طولانی تری دارد و دوام بیشتری دارد و برای مناطق پر رفت و آمد ایده آل است. در اتاق‌هایی با حرکت بیشتر یا ترافیک سنگین پا، احتمال بریدگی بیشتر است. وقتی تراشه های چینی بریده می شود، در تمام طول آن یک رنگ خواهد بود مگر اینکه لعاب دار باشد. کف سرامیکی و کاشی های دیواری معمولاً روی سطح رنگ می شوند و در صورت بریدگی ممکن است رنگ متفاوتی در زیر نمایان شود.
2. هزینه: قیمت کاشی های چینی و سرامیک متفاوت است، اما به طور کلی، پرسلن گران تر خواهد بود. قیمت هر فوت مربع می‌تواند از چند دلار بیشتر شروع شود، که بسته به میزان کفپوش، فضای دیوار یا پشتی که قصد پوشش آن را دارید، افزایش می‌یابد. هزینه می‌تواند در طول زمان متعادل شود: پرسلن طولانی‌تر دوام می‌آورد، اما کاشی‌های سرامیکی سخت‌تر نیستند و برش آن‌ها آسان‌تر است، و پروژه‌های بهبود خانه را آسان‌تر می‌کند.

لیست قیمت کاشی عقیق منتشر شده خرداد 98 - مرکز پخش کاشی عقیق کرج ( زنگنه )

سرامیک یک متری دیوار

3. ظاهر: سرامیک و چینی هر کدام مزایای زیبایی دارند. انتخاب ظروف چینی یا سرامیک به سبک فردی یک خانه یا یک فضای تجاری بستگی دارد. ظروف چینی اغلب ظاهری براق دارند، در حالی که سرامیک ظاهری زیباتر و رنگارنگ تر ارائه می دهد. لعاب سرامیکی در رنگ‌ها، طرح‌ها و سبک‌های مختلف موجود است. در حالی که از کاشی‌های سرامیکی می‌توان برای ایجاد نقش‌ها و طرح‌های رنگارنگ استفاده کرد، چینی می‌تواند مانند چوب باشد یا سنگ طبیعی را تقلید کند.
4. مقاومت در برابر آب: استانداردهای انجمن آزمایش و مواد آمریکا (ASTM) معتقد است که پرسلن دارای نرخ جذب آب نیم درصد یا کمتر است، به این معنی که در برابر آب بسیار مقاوم است. کاشی کف چینی آب کمتری را جذب می‌کند و آن را برای اتاق‌هایی که ممکن است در برابر ریزش‌ها مقاومت کنند مانند حمام، اتاق‌های خشک‌شویی و آشپزخانه، گزینه ایده‌آلی است. سرامیک به راحتی آب را جذب می کند، که به مرور زمان می تواند باعث تاب برداشتن کاشی های کف شود. به این ترتیب، سرامیک برای استفاده در فضای باز مناسب نیست.
5. قابلیت تمیز کردن: کاشی‌کاری‌های چینی و کاشی کاری روی گچ نیاز به مرتب کردن منظم (جارو کردن و جارو کشیدن) دارند. تمیز کردن هر دو حالت جیر جیر را تمیز نگه می دارد و به دلیل سطوح لعاب و صاف، چینی و سرامیک نسبتاً مقاوم در برابر لکه هستند.
آماده‌اید فضای خود را شیک به‌روزرسانی کنید؟
با عضویت سالانه MasterClass و درس های انحصاری از طراحان داخلی برنده جوایز مانند کوری دیمن جنکینز و کلی ورستلر، از تئوری رنگ گرفته تا ترکیب الگوها تسلط داشته باشید. از خرید مبلمان اداری گرفته تا طراحی یک طرح روشنایی گرفته تا انتخاب جدیدترین عضو خانواده گیاهان خود، مهارت هایی که به دست می آورید مطمئناً خانه، آپارتمان یا آپارتمان شما را بیشتر شبیه خانه می کند.

مشخصات، خرید و قیمت سرامیک گرانت مدل کارشده کاشی ایفا سرام - کاشیران